Історія створення та становлення

Хмельницький регіональний центр підвищення кваліфікації як самостійний госпрозрахунковий навчальний заклад був утворений одним із перших в Україні.

Рішенням виконкому Хмельницької обласної ради народних депутатів від 29 жовтня 1991 р. №183 на базі колишнього Суспільно-політичного центру утворено державне підприємство – Госпрозрахунковий центр перепідготовки кадрів радянських працівників, керівників і спеціалістів народного господарства, ділових і культурних зв’язків.

20 листопада 1991 р. рішенням виконавчого комітету Хмельницької обласної ради народних депутатів № 191 було затверджено перший Статут Центру та призначено першого директора – Андрушка Василя Климовича.

Для успішного функціонування Центру було передано на баланс приміщення навчального корпусу площею 794,8 кв.метрів, гуртожиток готельного типу на 170 місць, майно і навчальні приладдя для обладнання навчальних аудиторій. До послуг слухачів надавались 3 лекційних зали, 3 аудиторії, 2 комп’ютерних класи, наукова бібліотека та обладнання копіювального цеху колишнього обкому партії.

Розпорядженням Представника Президента України Гусельникова Є. Я. від 19.04.94 р. №769, відповідно до законів України «Про державну службу», «Про реформування місцевих органів влади і місцевого самоврядування» та в зв’язку з підпорядкуванням Центру обласній державній адміністрації, йому було надано нову назву «Центр перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів місцевих органів влади і місцевого самоврядування».

Постановою КМУ від 04.08.1995 р. №606 за пропозицією Хмельницької обласної Ради на базі Центру утворено Хмельницький інститут регіонального управління та права (сьогодні Хмельницький університет управління та права імені Леоніда Юзькова). Центр став його структурним підрозділом з відокремленим рахунком бухгалтерського обліку, а Андрушко В.К. – співдиректором з питань загального керівництва Хмельницького інституту регіонального управління та права, директором Центру по сумісництву.

Після прийняття Постанови КМУ від 19.02.1996 р. №224 «Про центри підвищення кваліфікації державних службовців і керівників державних підприємств, установ та організацій» Центр набув статусу навчального закладу загальнодержавної системи підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації державних службовців.

В грудні 2000 р.- ХЦППК отримав ліцензію на провадження освітньої діяльності з підвищення кваліфікації державних службовців та керівного складу підприємств, установ та організацій з напряму 1501 – “Державне управління” (ліцензійний обсяг 1900 осіб (з червня 2005 р – 2500 осіб). Пізніше, в грудні 2006 р., Центр ліцензовано за напрямом підготовки “Підвищення кваліфікації спеціалістів у сфері державних закупівель” (ліцензований обсяг 750 осіб).

У 2001 році відповідно до Постанови КМУ від 13.12. 2001 р. №1688 Центр перейменовано в «Центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, керівників державних підприємств, установ та організацій».

З березня 2005 року Центр знову став самостійною юридичною особою та  змінив вкотре свою назву на «Хмельницький Центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій».

У 2010 році ХЦППК було включено до Державного реєстру вищих навчальних закладів України. (Довідка МОН України від 21.12.2010 р. №23-Д-851). 17 липня 2020 р. розпорядженням Хмельницької обласної державної адміністрації №582/2020-р Центр перейменовано у Хмельницький регіональний центр підвищення кваліфікації.

Коротко про Центр

  • За 30 років діяльності Центру – більше 70 тисяч державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування, керівників установ та організацій підвищили тут свою кваліфікацію.
  • Своєрідною гарантією якості навчання є досвідчені та компетентні викладацькі кадри з високою професійною кваліфікацією. В цілому за роки діяльності Центру в навчальному процесі приймали участь більше 800 викладачів. Щорічно це від 140 до 210 осіб.
  • Налагодження партнерства між багатьма зацікавленими в розвитку безперервної освіти сторонами є важливим компонентом діяльності Центру. Свою роботу Центр організовує в тісній взаємодії із органами державної влади та місцевого самоврядування Хмельниччини. Постійно Центр працює над розширенням зв’язків з вищими навчальними закладами, з міжнародними інституціями та організаціями.

У рамках меморандумів та угод про співпрацю сьогодні ХмРЦПК підтримує партнерські зв’язки з 6 іноземними інституціями та організаціями у сфері розвитку державного управління – Представництвом Фонду Ганса Зайделя в Україні (2016 р.); Берлінською академією публічного управління (в рамках проекту U–LEAD з Європою) (2018р.); Бюро державної служби Грузії (2019 р.); Академією державного управління Республіки Молдова (2019 р.); Центром експертизи доброго врядування Генерального директорату з питань демократії Ради Європи (2019 р.).

Підписані також меморандуми з: редакцією журналу «Місцеве самоврядування» (2018р.); Всеукраїнською Асоціацією органів місцевого самоврядування «Асоціація об’єднаних територіальних громад» (2019 р.); приватним ВНЗ «Кропивницький інститут державного та муніципального управління» (2020р.), Києво-Могилянською школою врядування Національного університету “Києво-Могилянська академія” (2020р.), регіональним представником Уповноваженого ВРУ з прав людини в Хмельницькій області, Хмельницьким університетом управління та права імені Леоніда Юзькова (2021р.), Національною комісією зі стандартів державної мови (2021 р.)

  • За роки діяльності Центр став ініціатором і співорганізатором в проведенні 23 науково-практичних конференцій та 14 круглих столів як всеукраїнського рівня, так і за міжнародною участю. Результати проведення таких заходів в більшості віддзеркалювалися у збірниках наукових праць, тез, результатах досліджень та різноманітних рекомендаціях.
  • Ведеться робота в напрямку соціологічних досліджень : проведено 28 тематичних досліджень та понад 20 років проводиться дослідження якості організації навчання на постійній основі.
  • На допомогу слухачам працівники та викладачі Центру розробляють навчально-методичні посібники та інформаційно-довідкові збірники з різних напрямків діяльності та найбільш актуальних питань. За час існування Центру розроблено 323 навчально-методичних та інформаційно-довідкових посібника (більше 40 т. примірників), підібрано матеріали з різної тематики до 62 збірників на електронних носіях. За участю Центру підготовлено і видано 4 монографії та 11 науково-практичних посібників.
  • Хмельницький регіональний центр підвищення кваліфікації став першим Центром в Україні, який прийняв в 2019 році ринкові умови роботи з органами місцевого самоврядування і довів, що досвід, готовність до змін, пошук надійних партнерів і наполеглива щоденна робота є гарантією надання якісних освітніх послуг.

Впродовж своєї 30-річної історії Центр зазнав чимало змін: міняв місцезнаходження, кілька раз змінював назву, змінював статус, неодноразово мінялися члени колективу. Незмінним завжди залишалися обрані на початку шляху пріоритети діяльності та вектор подальшого розвитку, спрямований на професіоналізм, динамічність, інноваційність, мобільність та здатність сприймати і втілювати нове.

За досягнення колектив Центру неодноразово відзначався грамотами та подяками обласної ради, обласної державної адміністрації, Хмельницької міської ради, установами та організаціями області. Подяки були отримані і від Віце-прем’єр-міністра України – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадія Зубка та Голови Нацагентсва України з питань державної служби Костянтина Ващенка. У 2020 році Центр став переможцем всеукраїнського Конкурсу кращих практик впровадження освітніх інновацій в сфері професійного навчання, започаткованим НАДС у номінації «Підвищення кваліфікації посадових осіб місцевого самоврядування та депутатів місцевих рад».

За вагомий колективний внесок в розвиток вітчизняної освіти і підвищення кваліфікації управлінських кадрів та впровадження інноваційних технологій у навчальний процес трудовий колектив Центру в 2021 році нагороджено Грамотою Верховної Ради України.